TÜRKİYE’NİN EN GÜZEL 10 KADINI

2 gün önce
TÜRKİYE’NİN EN GÜZEL 10 KADINI ...

Türkiye’nin en güzel 10 kadını dendiğinde akla gelen ilk isimleri sizler için araştırdık. Bu kadınların hemen hepsini yakından tanıyoruz. Onlar hakkında biraz daha bilgi edinmeye ne dersiniz? Buyrun başlayalım…

1.AJDA PEKKAN

TÜRKİYE’NİN EN GÜZEL 10 KADINI

12 Şubat 1946 İstanbul doğumlu olan Ajda Pekkan sanat hayatına sinema ile başlayıp şarkıcılıkla devam etti. Yaşına rağmen güzelliğini ve fiziğini koruyan süperstar Paris, New York, Tokyo gibi birçok şehirde birçok dilde şarkılar söyledi. 66 yaşında hala taş bebek olan Ajda Pekkan Türkiye’nin en güzel 10 kadını arasında başı çekenlerden.

2.NEBAHAT ÇEHRE

TÜRKİYE’NİN EN GÜZEL 10 KADINI

Türkiye’nin en güzel kadınlarından biri olan Nebahat Çehre 15 Mart 1944 yılında Samsun da doğdu. 15 yaşında Türkiye Güzeli seçildikten sonra sinema dünyasına adım atan güzel oyuncu sinemanın Çirkin Kralı Yılmaz Güney ile evlendi. Bir dönem şarkıcılık da yapan Nebahat Çehre şimdilerde dizilerin popüler isimlerinden.

3.HÜLYA AVŞAR

TÜRKİYE’NİN EN GÜZEL 10 KADINI

Şüphesiz Türkiye’nin en güzel kadınlarından birine daha geldi sıra;Hülya Avşar. 10 Ekim 1963 doğumlu olan Avşar kızı 1982 yılında Kainat Güzellik Yarışması’nda 1. Seçilmiştir. Şöhret basamaklarını hızla tırmanan güzel yıldız kariyerine oyunculukla başlayıp, sahneyle devam etmiştir. Kaya Çilingiroğlu ile evliliğinden bir kızı olan Hülya Avşar ilerleyen yaşına rağmen hala çok hoş görünüyor.

4.EMEL SAYIN

TÜRKİYE’NİN EN GÜZEL 10 KADINI

20 Kasım 1945 Sivas doğumlu olan Emel Sayın gençlik yıllarında tam bir barbie bebek gibi görünüyor. Masmavi gözleri ve sapsarı saçlarıyla alışılmışın dışında bir güzelliğe sahip olan güzel yıldızı Türkiye’nin en güzel 10 kadını listesine almadan duramadık. Birçok filme imza atan değerli oyuncu aynı zamanda sayısız albüm yapmıştır. Güzelliğinden ve işvesinden bir şey kaybetmeyen Emel Sayın’ı  konserlerde izlemeniz mümkün.

5.BADE İŞÇİL

TÜRKİYE’NİN EN GÜZEL 10 KADINI

Mahsun Kırmızıgül ile beraberliğiyle adını duyuran Bade İşçil 8 Ağustos 1983 İstanbul doğumludur. Yeditepe Üniversitesinden mezun olan güzel oyuncu Ezel dizisindeki başarısından sonra şimdi de Kuzey Güney adlı dizide başrolü paylaşmaktadır. Güzelliği ve semapatisiyle ön plana çıkan oyuncu Türkiye’nin en güzel genç kadınları arasında yerini alıyor.

6.BEREN SAAT

TÜRKİYE’NİN EN GÜZEL 10 KADINI

Geldik Beren Saat’e. Türkiye’de ve Dünya’da geniş bir hayran kitlesine sahip olan güzel oyuncu 26 Şubat 1984 Ankara doğumlu. Türkiye’nin Yıldızları adlı yarışmadan çıktıktan sonra şöhreti yakalayan güzel yıldız Aşk-ı Memnu ve Fatmagül’ün Suçu Ne adlı dizilerde başrol oynadı. Şimdilerde Kenan Doğulu ile olan beraberliğiyle adından sıkça söz ettiren Beren Saat kesinlikle Türkiye’nin en güzel 10 kadını arasında yer almayı hakediyor.

7.BERRAK TÜZÜNATAÇ

TÜRKİYE’NİN EN GÜZEL 10 KADINI

Berrak Tüzünataç… Bu kızın vahşi bir güzelliği var. Saçlar, gözler alışılmışın dışında bir başka :) 2 Kasım 1984 Yalova doğumlu olan Berrak tam bir Akrep kadını. Seksi, Özgüvenli, başarılı. Haber sunuculuğundan sinemaya adım atan güzel oyuncu son olarak Son adlı dizi de ekran karşısındaydı. Sıradışı güzelliğiyle O da Türkiye’nin en güzel 10 kadını arasına girmeyi başardı.

8.FİLİZ AKIN

TÜRKİYE’NİN EN GÜZEL 10 KADINI

İşte ben bu kadına hayranım :) Türk sinemasının gelmiş geçmiş en güzel kadınlarından olan Filiz Akın 2 Ocak 1943 Ankara doğumlu. Sayısız sinema filmine imza atan güzel oyuncu, yönetmen Türker İnanoğlu, Bubi Rubinstein ve Mit müsteşarı Sönmez Köksal ile evlilikler yapmıştır. Şüphesiz ki o Türkiye’nin en güzel 10 kadını listesinde 1. Sırayı zorlar.

9.FAHRİYE EVCEN

TÜRKİYE’NİN EN GÜZEL 10 KADINI

4 Haziran 1986 doğumlu olan Fahriye Evcen Yaprak Dökümü adlı diziyle adını duyurdu. Güzelliği ve özellikleri gözleriyle dikkat çeken güzel oyuncu birçok filme imza attı. Şimdilerde Özcan Deniz ile olan birlikteliğiyle anılan Fahriye Evcen eğitim hayatına Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü’nde devam ediyor.

10.GÜLŞEN BUBİKOĞLU

TÜRKİYE’NİN EN GÜZEL 10 KADINI

İşte geldik benim diğer favorime :) Alışılmışın dışında bir güzelliğe sahip olan güzel yıldız şüphesiz zamanının en güzel kadınıydı. Sayısız filme imza atan güzel oyuncu 5 Aralık 1954 İstanbul doğumludur. 1974 yılında Türker İnanoğlu ile gizli bir düğünle evlenen Gülşen Bubikoğlu’nun 1977 yılında Zeynep adında bir kızı olmuştur. Türkiye’nin en güzel kadınları arasına koymadan geçemeyeceğimiz oyuncuyu özledik.

Bizden bu kadar hanımlar, beyler atladıklarım varsa sizden doldurmanızı rica ediyorum :)

Cebeci Hayat Kadını Rolünde ...

Galeriler

Yorumlar (4)

selma atlay
berrak tuzunatacin neresi guzel???? Kocaman yuzu var, erkek gibi.
13 Şubat 2014 Perşembe 14:54
selma atlay
berrak tuzunatacin neresi guzel???? Kocaman yuzu var, erkek gibi.
13 Şubat 2014 Perşembe 14:54
KURABİYE
Haklısınız Aydan Şener de Türkiyenin en güzel kadınlarından ama liste 10 kişiyle sınırlı :)
4 Aralık 2013 Çarşamba 00:44
Murat Yıldız
Aydan Şener in olmadığı listenin güzellikle ne alakası olabilir ki :)
29 Kasım 2013 Cuma 23:12

© 2013 1001Kadin.Com - Yüklenme süresi: 0 sn.
Bize Ulaşın · Reklam · Twitter · Facebook